Bugun...8 mart kadınlar günü Tüm kadınlarımıza kutlu olsun.
Tarih: 07-03-2016 11:02:48 + -


Her yıl 8 martta kutladıgımız dünya kadınlar günü yarın.

facebook-paylas
Tarih: 07-03-2016 11:02

8 mart kadınlar günü Tüm kadınlarımıza kutlu olsun.

Dünya kadınlar günü tüm kadınların kutlu olsun.

Her yıl 8 martta kutlanılan dünya kadınlar günü bu yılda çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Bizce kutlanmasından ziyade insana saygı göstermeliyiz insana saygı olursa toplum daha yaşanır bir hale gelir .

 

 

 

T.C.

SAKARYA VALİLİĞİ

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

 

 

                                                                                                          …/03/2016

 

 

 

VALİ HÜSEYİN AVNİ COŞ’UN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

 

 

 Değerli Sakaryalılar, Saygıdeğer Hanımefendiler;

 

Bilindiği gibi Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda 1977 yılında alınan bir kararla 8 Mart tarihinin “Dünya Kadınlar Günü “ olarak kutlanması kararlaştırılmıştır. Kadın haklarının hatırlanması ve sorunların çözümlenmesi noktasında Dünya çapında bir farkındalık oluşturan bugünün önemi büyüktür. 8 Mart tüm dünya kadınlarının eşitlik, güvenlik, özgürlük, daha iyi çalışma ve yaşam şartları elde etme yolunda verdikleri mücadelenin bir simgesidir.

 

 Türk kadını; tarihimizin derinliklerinden günümüze kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almış, her devirde şefkat, merhamet, feragat ve fedakârlık timsali olmuştur. Kurtuluş savaşında; kanını, canını, emeğini ve evladını memleketin kurtuluşuna ve bağımsızlığına adamıştır. Bugün, terör odaklarının, kadınlarımızı ve çocuklarımızı istismar ederek birer terör objesi haline getirmeye çalıştıklarını esefle müşahede ediyoruz. Bunlara karşı durmak her insanın asli görevidir.

 

Cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte Türk kadını; modern Türkiye’nin kurulmasında da önemli bir misyon üstlenmiştir. Geçen süreçte eğitimden sağlığa,  yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına kadar her alanda üstlendiği görevleri başarıyla yerine getirerek, Büyük Türkiye’nin simgesi, Cumhuriyetimizin milli birlik ve beraberliğimizin büyük teminatı olmuştur.

 

Demokrasinin gelişmesi ve insan haklarının yükselmesi ile birlikte kadın hakları mücadelesinde de önemli mesafeler alınmıştır. Yasal olarak kadınlarımız önemli haklara sahip olmaların rağmen, gelinen durumun yeterli olmadığı ve çeşitli alanlarda bazı sorunların yaşandığı açıktır. Giderek azalsa da kadınlara yönelik şiddet olaylarının devam etmesi hepimizi üzmekte, toplumumuzu yaralamaktadır. Bu sorunların ve üzücü olayların yaşanmaması için başta Devletimiz ve ilgili kurumlar olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarından bütün bireylere kadar herkese önemli görevler düşmektedir. Kadınlarımızın bu hak mücadelesinde, Devletimizin bütün kurumları ile yanlarında olduklarını tekrar ifade etmek istiyorum. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün tüm Dünya’da, Ülkemizde ve Sakarya’mızda kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmasını temenni eder, Bu vesile ile; tüm kadınlarımıza sevdikleri ile beraber nice 8 Martlara sağlık, mutluluk ve başarı içinde ulaşmalarını yüce Allah’tan dilerim.

 


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
  • PINAR FM
    PINAR FM
  1. PINAR FM
FOTO GALERİ
YUKARI