Bugun...Gazeteciler birliği kuruldu
Tarih: 12-04-2015 19:18:27 + -


71 üye ile sakarya gazeteciler birliği kuruldu.

facebook-paylas
Tarih: 12-04-2015 19:18

Gazeteciler birliği kuruldu

Gazeteciler Birlik oldu

 

Sakarya Gazeteciler Birliği ilk genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Başkanlığa Yeni Sakarya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Mehmet Zeki Aydıntepe getirildi. Aydıntepe birçok projesi olduğunu söyleyerek, “Tabela derneği olmayacağız” ifadelerini kullandı

 

71 ÜYE GAZETECİ

Büyük bölümünü ilimizde yayın yapan gazetelerde aktif olarak çalışan gazetecilerin oluşturduğu 71 üyeli Sakarya Gazeteciler Birliği, ilk genel kurulunu Demiryol-İş Sendikası toplantı salonunda gerçekleştirdi. Birlik üyelerinin tamamının katıldığı genel kurulda Divan Başkanlığı’nı Necmettin Turan, divan üyeliklerini ise Ali Fikri Aşık, Nuri Tokyürek ve Funda Deryaoğlu yaptı.

YOK OLMAK ÜZERE

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, toplantıdaki ilk konuşmayı yapan Kurucu Başkan Müjdat Çetin, gazetecilik mesleğinin Türkiye’de olduğu gibi, ilimizde de yok olmaya yüz tuttuğunu ifade ederek, önüne gelenin gazeteci sayıldığı bir ortamda standartları yükseltmek istediklerini söyledi. “Her önüne gelenin gazeteci olması için değil, meslekten gerçek gazetecilerin çıkması için yola çıktık” diyen Çetin, “Başkanlığa sevgili Zeki ağabeyimiz aday oluyor, kendisine başarılar diliyorum ve genel kurulumuzun camiamıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

FEDERASYONA KATILIM

Çetin’in konuşmasının ardından, seçilecek başkana federasyona katılma yetkisi içeren ek gündem maddesi kabul edildi. Sonrasında konuşan Divan Başkanı Turan, birliğin kuruluşunda bizzat yer aldığını belirterek, “Ayrıca kuruluş tüzüğünü de hazırladım. İnşallah güzel bir genel kurul olacak” diye konuştu.

1954’TEN BERİ MESLEKTE

Son olarak konuşan başkan adayı Mehmet Zeki Aydıntepe ise 45 yıldır gazetecilik mesleğinin içinde olduğunu hatırlatarak, “Bir gazeteciler birliği kurulmak istendi, ben 1954’te başladım gazeteciliğe ve o tarihten beri gazeteciliğin içindeyim. O tarihlerde akşam gazeteleri vardı. 1980’lerden sonra ise adeta bir devrim niteliğinde ofset gazeteler çıkmaya başladı. Gazetecileri dernek anlayışı birleştirir” diye konuştu.

ÇETİN’İN GAYRETLERİ

Sakarya Gazeteciler Birliği Derneği’nin Kurucu Başkanı Müjdat Çetin’in inanılmaz bir gayret göstererek birliğin üye sayısını 71’e yükselttiğini söyleyen Aydıntepe, “Ben bir şey beklemiyorum, benim yapmak istediğim hizmetler var, ‘Gel başkan ol, bunları uygula’ denirse bana, başkanlığa aday olabileceğimi söyledim, ‘Tabela derneği olmamalıyız’ dedim. ‘Hepimiz birlikte olalım’ dedim” ifadelerini kullandı.

GAZETECİLER SİTESİ

Kendi başkanlığı döneminde yapacağı çalışmalar hakkında da bilgi veren Zeki Aydıntepe, “Ben 40 yıldır Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin Sakarya Temsilciliğini yapıyorum, bu temsilciliğin üyelerine çok güzel hizmetleri var, en son Bursa şubesinde aynı şekilde tesisleşmeye gidiliyor” dedi. Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin İstanbul Beylikdüzü’nde, üyeleri için 110 metrekarelik dairelerden oluşan Gazeteciler Sitesi kurduğunu söyleyen Aydıntepe, “Bunun dışında başka yerlerde de örnekleri de var. Bizim kurduğumuz derneğimiz de tabela derneği olmasın, böyle güzel hizmetleri olsun istiyorum” diye konuştu.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MEDYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
  • PINAR FM
    PINAR FM
  1. PINAR FM
FOTO GALERİ
YUKARI