Bugun...Gençlik Merkezinde Proje Yazma Programı Devam Ediyor
Tarih: 21-09-2020 09:59:54 + -


Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Sakarya Gençlik Merkezi GSB2020-1 Teklif Çağrısı sonrasında proje yazma eğitimlerine ara vermeden devam ediyor.

facebook-paylas
Tarih: 21-09-2020 09:59

Gençlik Merkezinde Proje Yazma Programı Devam Ediyor

Sakarya Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen programın 2. Haftasında, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilan edilen teklif çağrılarına yönelik uygulamalı proje eğitimi verildi. Takip eden diğer haftalarda ise İçişleri Bakanlığı, Sivil Düşün Programı ve Avrupa Birliği Erasmus+ projelerine dair eğitim ve ardından uygulama eğitimleri gerçekleştirilecektir.

Sakarya Gençlik Merkezi Müdürü Ali Okur  ; “Gençlerimizin ve bizlerle birlikte faaliyetler yürüten sivil toplum kuruluşlarımızın kapasitelerinin artırılması ve teklif çağrılarına başvuru konusunda sıkıntı yaşamamaları amacıyla böyle bir eğitim programı düzenledik. İlerleyen günlerde farklı kurumların çağrıları içinde uygulamalı eğitimlerin verileceği programda gençlerimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın faydalanabileceği teklif çağrılarının sayılarını arttırmak hedefindeyiz. Böyle bir program içerisinde olmamızın hem Sakarya gençliği için, hem de faaliyet gösterdikleri alanda daha fazla kitlelere ve amacına uygun faaliyetlere imza atan sivil toplum kuruluşlarımız için faydalı olacağı düşüncesindeyiz dedi.

Sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine yönelik gerçekleştirilen Proje Eğitimleri Programı kapsamında gerçekleştirilen formel eğitimlerin yanında, görerek öğrenme gibi informel yöntemlerinde uygulanacağı ve sosyal aktivitelerinde gerçekleştirileceği program toplamda 2 hafta daha sürecek. Program sonunda, sivil toplum kuruluşlarının proje yazma ve uygulama kapasitelerinin artması ve Sakarya'da aktif sivil toplum faaliyetlerinde ilerleme sağlanması hedeflenmektedir.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR Haberleri

YUKARI