Bugun...Jandarmadan Vali NAYİR'e Ziyaret
Tarih: 12-06-2020 19:28:17 + -


Vali Ahmet Hamdi Nayir, Jandarma teşkilatının kuruluşunun 181. yıl dönümü dolayısıyla İl Jandarma Komutanı J. Albay Cengiz Yiğit ve beraberindeki heyeti makamında misafir etti.

facebook-paylas
Tarih: 12-06-2020 19:28

Jandarmadan Vali NAYİR'e Ziyaret

“Her Daim Göreve Hazırız”

Kabullerinden dolayı Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür ettiklerini ifade eden J. Albay Cengiz Yiğit, teşkilatın çalışmaları hakkında bilgiler verirken, 181 yıldır olduğu gibi bundan böyle de vatanının ve milletin huzurunu korumak için her yerde, her zaman nöbette olacaklarını da ifade etti.

“Miras Aldığımız Teşkilatlarımızdan Birisi”

İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit’in nezdinde tüm teşkilat mensuplarının bu anlamlı gününü tebrik ettiklerini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Geleneğini bu kadar geliştirmiş, teamülünü oluşturmuş Jandarma teşkilatımız ile birlikte Posta teşkilatımız ve Emniyet teşkilatımız birbirine yakın yıllarda kurulmuş Osmanlı’dan miras aldığımız kurumlarımızdır. Milletimizin güvenine mazhar olmuş bu gelenekteki teşkilatlarımızın tüm faaliyetleri hayatımıza hizmet olarak yansıyor.

“Adalet ve Asayiş Hizmetleri Öncelikli”

İnsanoğlu önce devlet kurarak yaşamadı, dünyada kendi başlarına yaşarken bir müddet sonra adalet ve asayiş hizmetlerine ihtiyaç duyuldu. Devlet olmanın iki ana gayesi ve ana gerekçeleri vardır. Bunlar; toplumda adaleti sağlamak, toplumda asayişi sağlamak şeklindedir.

“Geleneğimize Bağlı Kalacağız”

Kolluk birimi cephesinden bakarsak hem asayişte hem de adalette önemli görevleriniz bulunuyor. Önleyici kolluk hizmeti olarak asayiş hizmetlerini yürütüyorsunuz, ancak bununla birlikte bir suç işlendiğinde bu kez de adli kolluk olarak adalet hizmetlerine hâkimlerimize, savcılarımıza destek veriyorsunuz. Dolayısıyla devlet olmanın gereklerine en çok hizmet eden kurumlardan biri de sizsiniz, bu gelenek çok önemli olduğu gibi, çok önemli bir ruhu yaşatıyor.

“Beş Şua Kadim Değerlerimizdir”

Jandarma üniformasında bulunan 5 şua bizim çok eski, çok kadim değerlerimizi temsil ediyor. Fedakârlık, vatan sevgisi, tevazu, kanun ordusu ve kahramanlık olarak bildiğimiz bu şuaların her biri başlı başına gerçekten önemli bir ruh veriyor. Eğer biz Jandarmamızı bir kanun ordusu olarak görüyorsak, yine tevazu, vatan sevgisi ve kahramanlığın ortasına en uzun çizgi ile ifade edilen fedakarlığı almışsak, o zaman görevlerinizi en iyi şekilde yaptığınıza inanıyoruz demektir.

“Tüm Birimlerimiz Salgında Fedakârca Çalıştı”

Bizim bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlerden beklentimiz bu yöndedir. Yakın zaman içerisinde hayatımıza çok fazla etki eden bu salgında da yine üzerinize düşeni fazlasıyla yaptınız, sizler de bu dönemde mesai mefhumunu tanımadan alınan kararların en etkili şekilde uygulanması için gayret gösterdiniz. Hem sizin hem de diğer tüm ilgili teşkilat ve birimlerimizin üstün gayretleriyle ilimiz çok iyi noktaya geldi, Ramazan Bayramı sonrasındaki kısmi kötüye gidişi bir daha yaşamazsak, İnşallah daha iyiye doğru yöneleceğimizi düşünüyoruz” dedi.

“Mehmetçiklerimize Üstün Başarılar Diledi”

Başarılı çalışmalarından dolayı J. Alb. Cengiz Yiğit’in şahsında tüm teşkilat çalışanlarını kutladığını dile getiren Vali Nayir, Jandarma teşkilatımızın fedakâr temsilcileri ile tüm güvenlik güçlerimize ve özellikle şuan sınır dışında görev yapan Kahraman Mehmetçiklerimize üstün başarılar dilediğini de sözlerine ekledi.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI