Bugun...Polis haftası etkinlikleri yapıldı.
Tarih: 07-04-2019 10:46:51 + -


, Türk Polis Teşkilatının 174. yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen açık hava piknik etkinliği yapıldı.

facebook-paylas
Tarih: 07-04-2019 10:46

Polis haftası etkinlikleri yapıldı.

Polis Haftası kapsamında Şehit aileleri, Gaziler ve emekli olan teşkilat mensupları ile aileleri onuruna Arifiye Gölbaşı Parkta düzenlenen etkinliğe Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Emniyet Müdürlüğü mensupları ve aileleri katıldı.

“Biz Büyük Bir Aileyiz”

Tüm Şehitlerimiz anısına Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, “174. yaşını kutlayan Emniyet Teşkilatı mensupları olarak, namusların bekçisi olmaya, canları korumaya, devletimizin bütünlüğünü, milletimizin beraberliğini, vatanımızın bölünmezliğini sağlamak için her zaman olduğu gibi dimdik ayaktayız. Büyük bir ağaç olarak bu teşkilatın kökünde Şehitlerimiz var, dallarında, filizlerinde ve yapraklarında meslektaşlarımız var. Ayrıca bu ağacı bekleyen aslanlar, kartallar var. Bu aslanlar, terörle mücadelede gözlerini kırpmadan vatan, millet uğruna canlarını seve seve feda ettiler. Bu kartallar, şimdi Afrin’de, Suriye’de, Kuzey Irak’ta devletimizin bekası için görev yapıyorlar. Biz de Şehitlerimizden aldığımız emaneti ilelebet koruyacağımızın sözünü veriyoruz. Tüm Şehitlerimize büyük bir minnet borcumuz var ve onları saygıyla, rahmetle, minnetle yâd ediyoruz.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER TOPLUM Haberleri

YUKARI