Bugun...Sakarya Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Esnaf Odası, Sapanca ilçesindeki üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi
Tarih: 24-02-2019 12:12:32 + -


Sakarya Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Esnaf Odası Başkanı Erol Maden, kahvaltı programında yaptığı açıklamada Emlakçılık Mesleğinin artık yönetmelik ile düzenlendiğini dile getirdi.

facebook-paylas
Tarih: 24-02-2019 12:12

Sakarya Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Esnaf Odası, Sapanca ilçesindeki üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi

Herkes Emlakçılık yapamayacak Emlak Komisyoncuları mesleki yeterlilik koşulları hakkında açıklamalarda bulunan Sakarya Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Esnaf Odası Başkanı Erol Maden, 5 Haziran 2018’de yayınlanan yürürlük ile her önüne gelen kişinin emlak işleri ile uğraşmasının önüne geçildiğini söyledi. 5 Haziran 2018’de Ticaret Bakanlığının, gayrimenkullere dayalı bir yönetmenliği yayınlandığını dile getiren Maden, o yönetmenlik şu an yürürlükte. 2019’un aralık ayına kadar bu çalışmalar devam edecek. Emlak Komisyoncularında ruhsatlanma işlemleri şu an devam etmekte. 5 Haziran 2018’den sonra müracaatta bulunan kişilerin, emlak komisyoncusu olabilmeleri için en az lise mezunu, bürosunun 30 m² olması ve mesleki yeterlilik belgesinin olması gerekmekte diye konuştu Yetki belgelerinizi alın Yönetmeliğe göre Emlakçılık yapmak isteyenlerin Yetki Belgelerini alması gerektiğini söyleyen Maden, Yetki Belgelerini almayan Üyelerimizin ileride herhangi bir sorun ile karşılaşmaması için Yetki Belgelerini almaları gerektiği konusunda uyarıyoruz. Yetki Belgeleri konusunda Odamız sizlere yardımcı olabilir, gerekli işlemleri Odamız ile birlikte yürütebilirsiniz diyerek Yeni Yönetmelik gereği yenilenen Sözleşmelerin kullanılması gerektiğini söyleyerek Üyelerimiz yeni sözleşmeleri Odamızdan temin edebilir diye konuştu.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAGAZİN Haberleri

YUKARI