Bugun...SELÇUK YAŞAR; “GÖNÜLLER YAPMAYA GELDİK“
Tarih: 15-11-2018 20:39:17 + -


Akyazı’yı Akıllı Şehircilik ile Yöneteceğiz!

facebook-paylas
Tarih: 15-11-2018 20:39

SELÇUK YAŞAR; “GÖNÜLLER YAPMAYA GELDİK“

Akyazı’yı Akıllı Şehircilik ile Yöneteceğiz!
İlçeyi akıllı şehircilik anlayışı ile yöneteceklerini belirten Akyazı Belediye Başkan Aday Adayı Selçuk Yaşar, “Helikoptere / hava aracına  monte edilen lazer tarama cihazı ile elde ettiğimiz 3 boyutlu haritalar akıllı şehircilik çalışmalarımızın altyapısını oluşturmaktadır.

Aday adaylığı başvurusunu yaptıktan sonra “Gönüller Yapmaya Geldik” sloganıyla yola çıkan YAŞAR
2023 Akyazı vizyon planı çerçevesinde  projelerini açıklamaya başladı. İlçenin analizini uzman bir ekiple birlikte yaptığını belirten Yaşar, Akyazı’yı “akıllı şehircilik” ile tanıştıracaklarını ve vatandaşları yönetimde söz sahibi yapacaklarını ifade etti.

Bu çalışmaya dair örnek bir video da hazırlayan Selçuk Yaşar,  Sisteme entegre edilen Güneş enerji yazılımıyla ,  tüm binaların paneller yardımıyla Elektirik enerjisi üretim potansiyelinin ölçülebildiğini  ve bunun gibi birçok uygulamanın sistemi desteklediğini belirtti. 
Söz konusu video çalışması, aynı zamanda ilçenin yönetiminde her türlü altyapı, üstyapı, çevre, ulaşım ve enerji çalışmalarının modellemesinde örnek gerçek bir çalışmadır.

“Yeni Akyazı” için Akıllı Şehircilik

AK Parti Akyazı Belediye Başkan Aday Adayı Selçuk Yaşar, “Sevdamız Akyazı’nın analizini uzman ekibimizle birlikte aylar öncesinden hazırladık. 12 Mart 2016 tarihinde ilçeden elde ettiğimiz 3 boyutlu haritalar , kentin ilgili bölümüne  ait tüm detayları santimetre hassasiyetinde içermekte olup Akıllı şehir yönetiminde verimli bir şekilde kullanılabilmektedir. 
Helikoptere / Hava aracına  lazer tarama cihazı monte ederek elde edeceğimiz yeni verileri “Yeni Akyazı”yı inşa etmek için  kullanacağız.

“Vatandaşlar Yönetimde Söz Sahibi Olacak”

Akyazı için gece gündüz demeden çalışacaklarını belirten Yaşar, “Bizim işimiz, gücümüz Akyazı , sevdamız Akyazı. Biz bu ilçeye hizmet etmek için gece gündüz çalışacağız. Akyazı’mızda gönüller yapmaya geldik. Nasip olursa vatandaşların da yönetimde söz sahibi olacağı bir belediyecilik anlayışıyla ilçemizi hep birlikte yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YUKARI