Bugun..."TÜRK-İŞ BAŞKANI ATALAY, SAKARYA İŞKUR VE SGK’ YI ZİYARETLE, İSTİHDAM FAALİYETLERİ VE SOSYAL GÜVENLİK HİZMETLERİ HAKKINDA BİLGİ ALDI.
Tarih: 10-02-2020 20:03:36 + -


Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkanı Ergün ATALAY, Sakarya Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğünü ve aynı kampüste bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğünü ziyaret etti.

facebook-paylas
Tarih: 10-02-2020 20:03


        "TÜRK-İŞ BAŞKANI ATALAY, SAKARYA İŞKUR VE SGK’ YI ZİYARETLE, İSTİHDAM FAALİYETLERİ VE SOSYAL GÜVENLİK HİZMETLERİ HAKKINDA BİLGİ ALDI.


        Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkanı Ergün ATALAY, Sakarya Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğünü ve aynı kampüste bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğünü ziyaret etti.  Genel Başkan Ergün ATALAY’ ı, Sakarya Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Tekin KAYA, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Erhan ÇAVUŞ ve İŞKUR yetkilileri karşıladı. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, İŞKUR’ un istihdam faaliyetleri ve SGK’ nın sosyal güvenlik hizmetleri hakkında bilgi aldı.


        Sakarya İŞKUR İl Müdürlüğü hizmet binasını gezen ATALAY, çalışmalar hakkında bilgi alarak, yeni kurum binasında vatandaşlara daha nitelikli hizmetlerin sunulmuş olmasından dolayı teşekkür etti. Kurumun işleyişi, gerçekleştirdiği iş ve işlemler hakkında bilgi alan Genel Başkan, Kurumun 2020 yılındaki hedefleri hakkında Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin KAYA tarafından bilgilendirildi.

        İŞKUR İl Müdürü Tekin KAYA, Kurum Hizmetleri hakkında bilgi verdi.
        Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin KAYA,  “İŞKUR’ un istihdam destekleri yeni yılda da devam etmektedir. Kurum olarak Sakarya’ da işverenlerimizden 2019 yılı içerisinde 28.812 açık iş gücü talebi alınmış ve 27.726 kişi de işe yerleştirilmiştir. Yine 2019 yılı içerisinde İŞKUR’ un işbaşı eğitim programları, istihdam garantili kurslar, girişimcilik eğitimleri ve toplum yararına programlarından 16.551 kişi faydalanmıştır. Diğer taraftan, dezavantajlı gruplardan olan engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe destekleri de yeni yılda devam etmektedir. Bu kapsamda kendi işini kuracak engelli ve eski hükümlüler girişimcilik eğitimlerine katılarak, İŞKUR’ a sunacakları projeleri için 50 bin TL’ ye kadar hibe desteğinden yararlanabilmektedir. Ayrıca, 2019 yılı içerisinde 987 engelli vatandaşımız da istihdam edilmiştir.” açıklamasında bulundu.

        Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin KAYA, 2018 yılı içerisinde hizmete açılan Sakarya İŞKUR hizmet binası hakkında da TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY’ a bilgi verdi. 


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER TOPLUM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
YUKARI