Bugun...


Halil ibrahim FİDE


facebook-paylasEsnek Ekran Teknolojisi
Tarih: 13-01-2020 05:08:00 Güncelleme: 13-01-2020 19:44:00


Akıllı telefonların tekyüzey sabit ekran oluşundan sıkılan üreticiler, esnek ekranlı telefon için harekete geçmiş durumda. Son birkaç yıldır söz konusu olan esnek ekranlar çok dikkat çekici ve ilginç özelliği ile ilgi odağı olacağı düşünülüyor. Esnek ekran öcüsü Çin’in önde gelen üreticisi Xiaomi’dir. Türkiye’de ise Sony, LG ve Samsung’un bu konuda çalışmaları bulunmaktadır.

Biliyoruz ki akıllı telefonlar için ekran vazgeçilmezdir ama her kullanıcının korkusu ya kırılırsa, ekran çok fazla parlıyor ya da çok lekeleniyor gibi şikayetleri çok duyuyoruz. Belki gelecek olan bu teknoloji ile bu şikayetlerin tamamı ortadan kalkmış olur.

Esnek ekran üretimi “Grephene Teknolojisi” olarak adlandırıyor kendisini, bu teknoloji sayesinde güçlü batarya, güçlü sinyal ve en önemlisi yukarıda saymış olduğumuz tüm şikayetler ortadan kalkmış oluyor.

Esnek ekran teknolojisini ve üreticilerin yapacağı açıklamayı büyük merakla bekliyoruz. Belki de telefonlarımızı katlayıp çantaya atacağımız günler çok yakındır.Bu yazı 450 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI