Bugun...


Yeliz TEKİN


facebook-paylasÖzledim
Tarih: 22-01-2016 11:34:00 Güncelleme: 22-01-2016 11:34:00


                                                     ÖZLEDİM

           Uzaklarda bir yerlerde, bir özlediğin varsa eğer, buruk bir mutluluk yaşar kimsenin bilmediği zamanlarda insan.

          Her aklına gelişine hatta hiç aklından çıkmayışına gülümsersin farkında olmadan. Yaşanılmış anılar gelir aklına güzel duygular hatırlayınca titrersin bir anda tebessüm edersin etraftakilere hissettirmeden usulca. Gülümsemen buruk ve hüzünlüdür ama olsun ‘’ ÖZLEDİM’’!!! ben.

         Gözlerin uzaklara takılır bazen bakarsın uzun uzun görünmeyen uzaklara. Rüzgarlı havada yüzünü uzatırsın rüzgara, rüzgar kokusunu getirir belki diye derin bir nefes alırsın, kokusu içinde olmasa da. Yeni bir güne uyanırsın heyecanla bir umut bugün gelir mi acaba?’’ÖZLEDİM’’ben.

         Gülümsemen hep yarım ve hüzünlü olsa da sıcaklığı yayılır yüzünün kıvrımlarına O’ nu düşündüğün anlarda. Yağmur yağar ıslanırsın parklarda gözlerin onu arar ağaçların altında, kar yağarken izlersin camdan, biz kavuşacağız dersin hafif bir gülümsemeyle kar taneleri gibi ayrı ayrı düşmeyeceğiz toprağa. Her mevsim özlemek güzeldir aslında özlenecek biri varsa.

        ‘’ÖZLEDİM’’…!!! Diye haykırırsın rüzgarlara verip sesini. Duyarda belki yüzünü sana çevirir diye nafile olduğunu bilsen de sesini rüzgara emanet edip, usanmadan seslenirsin ‘’ÖZLEDİM’’…

                                                                                                                    Yeliz Tekin

     Bu yazı 1211 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI