Bugun...


Yeliz TEKİN


facebook-paylasBABAM
Tarih: 05-07-2016 13:37:00 Güncelleme: 05-07-2016 13:37:00


                                             BABAM

       Bir kız çocuğu için BABA ne demek hiç bilir misiniz? Hayattaki erkek idolüdür baba O’ nun gibi birinin hayalini kurarsınız o küçücük aklınızla. Baba Aşk demektir, sevgili demektir, can demektir. Benim canım babam devlet memuru hem de polis meslek icabı asık suratlı biraz tatlı, biraz sert bir adam. Biliriz bizi çok sever ama bir de sert baktı mı, kaçacak delik ararsın.

        Benim bir hatam olduğunda hiç bana kızmazdı,  görmemezlikten gelirdi babam, gözlerinin içi parlardı bana baktığında görürdüm gözlerine bakınca. Bana göre hatamda ya ödevi yanlış yapmak yada azda olsa düşük not almak. Sarılıp boynuna kocaman öpünce dünyanın en mutlu babası olurdu biliyordum. Bende onu dünyanın en mutlu babası yapmak istiyordum zaten. İşten geldiğinde kimseye açtırmazdım kapıyı hemen koşar ben karşılardım babamı polis kıyafetleride  ne kadar yakışıyordu babama, çok yakışıklı benim babam, canım babam benim. Biz üç kardeş bir şeyi çok istesekte   babama hiç  söylemezdik sırf alamadığı için üzülmesin diye . Bazı zamanlar kalem, defter, silgi üçümüz aramizda çözer ama genede söylemezdik. Derslerimizi çok çalışırdık ve onu gururlandırmak isterdik hep. Bir gün hiç unutmuyorum; Tokat ın Erbaa kazası görev icabı orda yaşadık 2 sene, bahçemiz kocaman kiracıyız tabi bahçede meyve ağaçları,  güller, çiçekler . Onları ellememizde yasaktı tabi . Haftasonu bahçede oturuyoruz babam ile ben tabii ben gene ders çalışıyorum. Babam ayağa kalktı ve kırmızı tomurcuk bir gülü dalından kopardı elimde olmadan ayyy dedim baba ne yaptın. Güzel mi dedi evet dedim tabi, kokladı bak dedi nasıl kokuyor harika dedim bende . Kızım dedi sen bundan çok daha güzel ve çok daha harika kokuyorsun. Ağlıyacaktım neredeyse sarıldım gene onun istediği gibi kocaman bir öpücük verdim canim babama.

             Hala ben O’ nun küçük kızıyım ve o benim yakışıklı, güçlü babam ALLAH sevdiklerimizi korusun. Her aksam babama hala o kocaman öpücüğü veriyorum ve hatalarımızla doğrularımızla bizi koşulsuz seven aile olabilmeyi diliyorum herkese. Hem kendi çocuklarımıza hem büyüklerimize tabii.

                                                                                                Yeliz Tekin

 

 Bu yazı 801 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI