Bugun...



Yeni kurulan gazeteciler birliğine gazeteciler cemiyeti başkanı MATUR dan Sitem.
Tarih: 17-04-2015 19:36:24 + -


Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur yeni kurulan gazeteciler birligi için ihale takipçileri dedi.

facebook-paylas
Tarih: 17-04-2015 19:36

Yeni kurulan gazeteciler birliğine gazeteciler cemiyeti başkanı MATUR dan Sitem.

KUCAKLAMAK İSTİYORUZ 
Daha sonra söz alan Sezai Matur 2007 yılında Necdet Güngörsün'ün ardından dernek yönetimine talip olurken verdikleri sözlerin büyük bölümünü tuttuklarını söyledi. Matur tüm Sakarya basınını kucaklamak istemelerine rağmen bunun tam olarak sağlanamamasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Matur yeni kurulan Sakarya Gazeteciler Birliği ile ilgili olarak hayırlı olmasını diledi. 

GAZETE PATRONLARI 
Birlik genel kurulunda Zeki Aydıntepe'nin "Biz ona her gazeteden temsilci al dedik. Kabul etmedi. Biz de ayrıldık. Sadece kendi gazetesi kaldı orada" şeklindeki iddialarına cevap veren Matur şöyle konuştu: Evet Biz 2008 yılında kendisiyle bir araya geldik. Bana bazı gazete patronları adına mesaj iletti. Benim başkan kalmamı, ancak yönetim kurulunu gazete patronlarının belirlemesi gerektiğini belirtti. 

BİLLBOARD İHALELERİ 
Ayrıca Sakarya Gazeteciler Cemiyeti'nin billboard ihalelerini alarak gazetelere paylaştırmalarını istediler. Ben de bunun mümkün olmayacağını, her kuruluştan temsilci almaya çalıştığını, ancak patronların dayatacağı isimlerle çalışmayacağımı söyledim. Ben tasmalı başkan olmam dedim. İhale takipçiliği de benim işim değil. Ben gazeteciyim. Bundan sonra da kendime ihale takipçisi dedirtmem dedim. 

BOL İHALELİ GÜNLER 
Bu görüşme sonrası biz genel kurulumuzu yaptık. Zeki Aydıntepe ve bazı gazetelerdeki arkadaşlar cemiyetten ayrıldılar. Aradan 7 yıl geçti. Şimdi yeni bir birlik kurdular. Ben kendilerine bol ihaleli günler diliyorum. Biz kendi işimizi yapacağız. Onlar kendi işlerini yapacaklar. Bizim tek çabamız gazetecilik mesleğinin Sakarya?da yüceltilmesiyle ilgili. Biz buraları kullanıp bir şeyler elde etmeye çalışmıyoruz. 






Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MEDYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
  • PINAR FM
    PINAR FM
  1. PINAR FM
FOTO GALERİ
YUKARI